ZAPYTAJ DEMO | Zadzwoń do nas, jeśli masz jakieś pytania! +48 22 206 21 85
Jesteś na naszej stronie dla Polski WYBIERZ KRAJ

Pielęgnuj Twoją cierpliwość i oszczędź pieniądze z Windows 10

Pielęgnuj Twoją cierpliwość i oszczędź pieniądze z Windows 10

To już ostatni dzwonek, by skorzystać z darmowej aktualizacji do Windows 10

Mówi się, że człowiek jest stworzeniem nawyków. Dlatego też, przyzwyczajenie do wszelkiego rodzaju zmian może go sporo kosztować. Przede wszystkim, gdy wystąpią one w obszarze nowych technologii, a dokładniej naszych „niezbędnych narzędzi technicznych” codziennego użytku.

windows10keyboard

Zdarza się, że jesteśmy zmuszeni zaktualizować nasze narzędzia technologiczne, ponieważ programiści (te małe demony) wpadają na pomysł wprowadzenia nowego „interfejsu” lub nowych „użyteczności” w naszym programie. W takich momentach na scenę wchodzi panika, frustracja, gniew oraz na język cisną się wszelkiego rodzaju przekleństwa, ponieważ program, który dominujemy, z nową aktualizacją zmieni się o 180 stopni.

Nie możemy znaleźć żadnej ze znanych nam opcji, nic nie przypomina tego co znaliśmy, nie lubimy zmiany, wszystkie te czynniki sprawiają, że jesteśmy rozdrażnieni. Jakby tego było mało, starają się nam wmówić, że nowe zmiany poprawią jakość użytkowania naszego systemu, ale szczerze mówiąc myślimy: „dlaczego do diabła, nie trzymali swoich rączek z dala od mojego systemu, skąd mogą wiedzieć jak dobrze się czułem z poprzednią wersją systemu?”. A przede wszystkim myślimy: „ale przecież było mi bardzo wygodnie i O NIC NIE PROSIŁEM”.

Zapewne domyślacie się, że po tym wstępie zasugeruję Wam, abyście zaktualizowali wasz system operacyjny. Nie mylicie się. Podam Wam 3 powody, które powinny zachęcić każdego do zaktualizowania systemu operacyjnego. Pierwszy z nich jest czysto emocjonalnym powodem, drugi technicznym i trzeci – ekonomicznym, który zazwyczaj jest najbardziej przekonujący.

Czysto emocjonalny powód polega na tym, że otrzymacie możliwość pielęgnowania cierpliwości. Tak, cierpliwości. Mówi się, że cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie, dlatego nie ma nic lepszego niż zmiana systemu operacyjnego w sposób woluntarny i jako proces wewnętrznego rozwoju.

Drugi powód, ten techniczny, znajdziecie obszernie wytłumaczony na stronie Microsoftu, gdzie wymieniono wszystkie zalety tego systemu. W tym akapicie, pozwolę sobie na dodanie osobistej uwagi. Nowa aktualizacja nie jest tak okropna jak sobie to wyobrażałam, odważę się napomknąć, że jest ona o wiele lepsza od poprzednich wersji systemu. A jestem osobą która nie grzeszy cierpliwością. Mój komputer został zaktualizowany do wersji W10 nagle i bez pytania. Aczkolwiek nie ukrywam, zdarzenie to okazało się owocne w skutkach.

Ostatnim powodem będzie ten ekonomiczny, najważniejszy. Zaktualizowanie do Windows 10 będzie darmowe do 29 lipca tego roku. Po tym czasie, za aktualizację trzeba będzie zapłacić, a prędzej czy później, w sposób bezpośredni lub pośredni, będziemy zmuszeni do korzystania z Windows 10. W przeciwnym wypadku, pojawią sie problemy zwiazane ze zgodnością z Internetem lub innymi programami/aplikacjami.

Mając to na uwadzę, zaktualizuj system operacyjny przed 29 lipca, w ten sposób przetestujesz swoją cierpliwość. A tym samym, odetchnie Twoja kieszeń.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZALOGUJ SIĘ