ZAPYTAJ DEMO | Zadzwoń do nas, jeśli masz jakieś pytania! +48 22 206 21 85
Jesteś na naszej stronie dla Polski WYBIERZ KRAJ

ADD Informatica rozpoczyna współpracę z firmą CHECK THE MEDS TECHNOLOGY

ADD Informatica rozpoczyna współpracę z firmą CHECK THE MEDS TECHNOLOGY

ADD Informática podpisała porozumienie o współpracy z firmą CheckTheMeds Technology, którego celem jest powiązanie oprogramowania ResiPlus® z aplikacją webową CheckTheMeds.

Dzięki połączeniu obydwu aplikacji, ResiPlus® rozszerza zakres swoich możliwości z dostarczenia powiadomień dotyczących alergii na niektóre leki lub interakcji, zapewniając “globalny przegląd wszystkich dostępnych leków”. „Globalny Przegląd Farmakologiczny”, to narzędzie CheckTheMeds, jest w stanie wykryć interakcję między trzema lekami, a także jest w stanie nawiązać do aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Carlos Valilla: „Program może wykryć interakcję związaną nie tylko z innym lekiem, ale także z dawką aktualnie podawanych leków, stopniem niewydolności nerek, itp.”.

Dzięki tej współpracy ADD i CheckTheMedsTechnology powstaje nowy poziom usług, poprzez połączenie ResiPlus® z technologią oferowaną przez CheckTheMeds, ułatwiając pracę osobom, które przepisują leki, mając na uwadze stale zmieniające się przepisy oraz wymogi bezpieczeństwa.

Pracując z ResiPlus®, lekarz przepisujący, za pomocą jednego przycisku będzie mógł połączyć się z CheckTheMeds. Następnie, ResiPlus® prześle wymagane dane do CheckTheMeds, bez potrzeby ich ponownego wprowadzania. Od tego momentu CheckTheMeds będzie reagował natychmiast, przeprowadzając całościową ocenę pacjenta, wskazując ewentualne modyfikacje, które należałoby wprowadzić w leczeniu pacjenta (poprzez wycofanie leku lub wskazanie leku alternatywnego). W ten sposób ograniczone zostaną wszelkie problemy związane z lekami. Na pewno znajdzie to zastosowanie u pacjentów z polipragmazją oraz ułatwi dostarczanie opieki na najwyższym poziomie, dzięki optymalizacji farmakoterapii.

CheckTheMeds Technology to firma z siedzibą w El Ejido (Almería), zajmuje się rozwojem oprogramowania od 1998 roku. CheckTheMeds Technology specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania ułatwiającego oraz przyspieszającego pracę lekarzy. Innym programem stworzonym przez grupę informatyków jest DiagnosMD, innowacyjne oprogramowanie, które pomaga w diagnozie chorób rzadkich. CheckTheMeds współpracuje z dużym zespołem specjalistów z sektora zdrowia oraz kadrą uniwersytecką, w celu utrzymania jak najwyższego poziomu dostarczanych usług.

Poniżej znajduje się link do filmu, w którym można zobaczyć, w jaki sposób funkcjonują powiązane ze sobą aplikacje.

 

Niewątpliwie, dzięki tej współpracy ResiPus® zostanie powiązany z nowym i korzystnym narzędziem, które pozwoli kontynuować stały rozwój oprogramowania.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ZALOGUJ SIĘ